GLAS OCH KERAMIK / Glas / Vinglas 8181468
*
nr 818 1468
Vinglas
12 st. olika, Frankrike
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2013
kl 20:30:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 13:51:21
1
500 kr
29/3 18:12:30
2
600 kr
31/3 14:03:28
3
1.200 kr
1/4 14:53:06
1
1.000 kr
1/4 14:54:21
1
1.200 kr
1/4 14:55:33
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt glas olika vinglas
-
3067 Glasservisdelar
28 delar, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent",..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:49
-
3197 Glasservisdelar
45 delar, Orrefors, Nils Landgren, "Gustav II Adol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:03
-
3065 Vinglas
+ seltersglas, 17+ 13 st, Elis Bergh (1881-1954), ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
3145 Vinglas
8 st, Böhmen, 1800-tal, slipad dekor. Höjd: 13 cm,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:48
*
Vinglas
nr 818 1468
Vinglas
12 st. olika, Frankrike
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 13:51:21 | 1 | 500 kr |
29/3 18:12:30 | 2 | 600 kr |
31/3 14:03:28 | 3 | 1.200 kr |
1/4 14:53:06 | 1 | 1.000 kr |
1/4 14:54:21 | 1 | 1.200 kr |
1/4 14:55:33 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt glas olika vinglas
-
3067 Glasservisdelar
28 delar, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Kent",..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:49 -
3197 Glasservisdelar
45 delar, Orrefors, Nils Landgren, "Gustav II Adol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:03 -
3065 Vinglas
+ seltersglas, 17+ 13 st, Elis Bergh (1881-1954), ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
3145 Vinglas
8 st, Böhmen, 1800-tal, slipad dekor. Höjd: 13 cm,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:48